Kierownik studiów

Kreatywne Przywództwo (Creative Leadership)  to sposób na budowanie przestrzeni i  warunków do kreatywnego rozwoju i działania zespołów i organizacji. Wiąże się z nim nowy typ  lidera, którego rolą jest prowadzenie zespołów w zmianie, podejmowanie decyzji w warunkach niepewności i nieprzewidywalności, a także praca z zespołem nad kulturą pracy i wartościami, które pomagają w dostrzeganiu innowacji i wartości w nieoczywistych, nowych biznesowo obszarach. To także zmiana postawy na poszukiwanie możliwości, pozwalania sobie na ryzyko porażki, umiejętne uczenie się z niepowodzeń, otwartość na „prototypowanie” czyli szybkie tworzenia rozwiązań i podawanie ich rynkowej weryfikacji.

 

 

 

 

 

Studia zaprojektowaliśmy tak aby nauczyć nowych umiejętności kreatywnego zarządzania na poziomie:

  1. JA I KREATYWNOŚĆ: praca nad własną otwartością na zmianę, nad własną postawą wobec kreatywności, innowacji. Rozwój siebie w obszarze umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów, tworzenia pomysłów, poszukiwania możliwości. Praca nad swoim potencjałem do wspierania transformacji zespołów.
  2. ZESPOŁY TWORZĄCE INNOWACJE: umiejętności prowadzenia ludzi i budowania zespołów zdolnych do aktywnych poszukiwań nowych sposobów rozwiązań, poszukiwania i tworzenia innowacji w biznesie, nieustannego próbowania nowych rozwiązań i uczenia się.
  3. METODY PRACY NAD INNOWACJĄ: praktyczne doświadczenie różnorodnych metod prowadzenia procesów tworzenia innowacji (jak Service Design Thinking, LEGO®SERIOUS PLAY®, Future Thinking, Customer Experience, Lean Startup)
  4. NOWY TYPY ZARZĄDZANIA: Business Model Canvas Osterwaldera, Agile jako metoda zwinnego zarządzania projektami, Turkusowe Organizacje

Korzyści jakie wyniesiesz ze studiów:

  1. Rozwój swojego kreatywnego poczucia pewności (creative confidence) – umiejętności twórczego rozwiązywania problemów oraz poszukiwania rozwiązań i odwagi wprowadzania ich w życie.
  2. Konkretne narzędzia pracy nad budowaniem zespołu opartego na kreatywnym podejściu do zadań, w tym także duża dawka wiedzy o nowym pokoleniu pracowników, z którym przyjdzie ci tworzyć zespoły. W trakcie kursu możesz przekładać zdobytą wiedzę na pracę z własnym zespołem.
  3. Konkretne narzędzia pracy kreatywnej w biznesie, narzędzia Service Design Thinking, Future Thinking, Facylitacja Warsztatu Innowacji,
  4. Inspiracje zasilające rozwój twojej organizacji: Lean Startup, Turkusowe Organizacje, Trendy, Innovation Lab wewnątrz organizacji, kultura Startup, Agile zwinne zarządzanie.
  5. I na koniec: ogromna dawka energii do liderowania zmiany w Twojej organizacji, którą będziesz wymieniał z innymi równie zaangażowanymi uczestnikami.

 

 

Kreatywność jest motorem, które napędza rozwój – dlatego ty jako Lider masz za zadanie prowadzić zespół tak aby nigdy nie zabrakło mu paliwa i energii do tworzenia nowych rozwiązań.

 

Zapraszamy do Szkoły Kreatywnego Przywództwa

Leave a Reply